همت خادمیاران رضوی برای مرمت و بازسازی 798 خانه سیل زده در رودان و کنارک

1401/02/07 اردیبهشت

بنیاد کرامت رضوی و شبکه خادمیاران، امدادرسانی به آسیب‌دیدگان سیل سال گذشته در استان‌های هرمزگان و سیستان و بلوچستان ادامه دارد تا ۷۹۸ خانه خسارت دیده شناسایی شده، مرمت و بازسازی شود.

اواخر سال 1400 با وقوع سیل در برخی نقاط کشور، تعدادی از شهرها دچار آسیب‌ها و خسارات سنگین شد که شهرستان رودان در استان هرمزگان و شهرستان کنارک در استان سیستان و بلوچستان از جمله این مناطق سیل زده بود. با توجه به حجم خسارات وارد شده و نیاز مبرم ساکنان این مناطق محروم، بنیاد کرامت رضوی از سوی آستان قدس رضوی برای رسیدگی به خسارات و امدادرسانی به سیل زدگان این دو شهرستان، دست به کار شد. 

تامین 400 میلیون تومان با مشارکت آستان قدس و خادمیاران
پس از برآورد خسارات وارده به ویژه به منازل مسکونی، اعتبار اولیه 400 میلیون تومانی برای این منظور پیش بینی شد تا با پرداخت 200 میلیون تومان سهم مشارکت دبیرخانه‌های خدمت رضوی در این دو استان و 200 میلیون تومان سهم مشارکت آستان قدس رضوی، مرمت و بازسازی منازل آسیب دیدگان آغاز شد. 
پس از شناسایی 738 منزل خسارت دیده در شهرستان رودان، بیش از 629 میلیون تومان مصالح جهت مرمت 143 منزل خریداری شد و مورد استفاده قرار گرفت که تاکنون 4 هزار و 384 متر مربع از مساحت این 143 منزل بازسازی شده است. 
همچنین از 60 واحد مسکونی آسیب دیده در شهرستان کنارک با خریداری خدمت به ارزش 58 میلیون تومان و تهیه 91 میلیون و 700 هزار تومان مصالح مورد نیاز، تاکنون دو هزار مترمربع از زیربنای 20 منزل مرمت و تحویل سیل زدگان شده است. 
شایان ذکر است تا به امروز در مجموع مرمت 163 خانه آسیب دیده در دو شهرستان‌های رودان و کنارک تکمیل شده و  امدادرسانی به 635 واحد دیگر تا مرمت و تحویل همه 798 واحد خسارت دیده شناسایی شده ادامه خواهد داشت.

افزودن دیدگاه نسبت به خبر فوق: