بنیاد کرامت رضوی، پای کار توانمندسازی مددجویان

1401/04/07 تیر

با امضای تفاهم‌نامه همکاری بین بنیاد کرامت رضوی و کمیته امداد امام خمینی(ره)، این دو مجموعه انقلابی ظرفیت حداکثری خود را برای توانمندسازی اقتصادی مددجویان تحت پوشش کمیته امداد و نیازمندان دهک‌های پایین پای کار خواهند آورد.

دستیابی مددجویان و نیازمندان به توانمندسازی اقتصادی، استقلال مالی و خودکفایی، یکی از اهداف مهم این تفاهم‌نامه است و در این مسیر با هم‌افزایی بنیاد کرامت رضوی و کمیته امداد امام خمینی(ره)، ایجاد اشتغال پایدار، ایجاد زنجیره‌های ارزش و ارتقای سطح نقش‌آفرینی محرومان در تقویت تولید داخلی دنبال خواهد شد.
در این برنامه مشترک، بنیاد کرامت رضوی تعهداتی همچون «انتخاب مناطق هدف برای ایجاد زنجیره ارزش شغلی»، «انتخاب رسته شغلی برای هر منطقه»، «استقرار راهبر در هر یک از مناطق هدف» و همچنین «شناسایی و معرفی افراد مستعد و واجد شرایط دریافت تسهیلات» را بر عهده خواهد داشت. 
کمیته امداد امام خمینی(ره) نیز با امضای این تفاهم‌نامه اقداماتی همچون «همکاری در زمینه تامین منابع مالی و تسهیلات»، «کمک به تامین هزینه و فضای ارائه آموزش‌های هدفمند و استاندارد»، «برگزاری دوره های آموزشی مهارتی برای محرومان مستعدد اشتغال آفرینی» و «همکاری برای اخذ مجوزهای لازم ایجاد مشاغل پیشنهادی بنیاد کرامت رضوی» را در دستور کار خواهد داشت.

افزودن دیدگاه نسبت به خبر فوق: