در مرحله نخست طرح «هم سایه» انجام شد؛

تشرف 200 زوج جوان از سراسر کشور به حرم مطهر امام رضا(ع)

1401/04/23 تیر

همزمان با ایام دهه ولایت و امامت، بیش از 200 زوج جوان از سراسر کشور به همت مرکز امور بانوان و خانواده بنیاد کرامت رضوی در مرحله نخست طرح «هم سایه» به حرم مطهر امام رضا(ع) مشرف شدند.

حجت الاسلام والمسلمین عزیزی؛ کارشناس مذهبی حرم مطهر رضوی در مراسم جشن ازدواج 200 زوج جوان از سراسر کشور که در رواق شیخ حرعاملی حرم مطهر رضوی برگزار شد، با اشاره به اینکه عشق یک نعمت الهی است، اظهار کرد: 3 اصل احترام متقابل، اعتماد و محبت موجب حفاظت از عشق به عنوان یک نعمت الهی می‌شود.
وی بیان اینکه عروس و داماد برای شیرین‌تر، با نشاط‌تر و گرم‌تر شدن زندگی‌شان باید نسبت به سلیقه یک دیگر در انتخاب لباس، پخت غذا، تزئین فضای منزل و … احترام بگذارند، افزود: احترام به همسر، احترام به اعضای خانواده همدیگر و … باید متقابل باشد تا زندگی مملو از عشق و سرزندگی شود.

زندگانی یا زنده‌مانی؟
کارشناس مذهبی حرم مطهر رضوی با تاکید بر اینکه ایجاد اعتماد متقابل در قلب و وجود عروس و داماد بسیار حائز اهمیت است، ادامه داد: امروزه یکی از عوامل ایجاد بی‌اعتمادی میان زوج‌های جوان، فضای مجازی است؛ بنابراین برای بهره‌گیری از رسانه‌های ارتباط جمعی و فضای مجازی حتما برنامه‌ریزی داشته باشید تا موجب بی‌اعتمادی همسرتان نسبت به شما نشود چراکه کوچک‌ترین بی‌اعتمادی زندگی را از زندگانی به زنده‌مانی تبدیل می‌کند.
عزیزی افزود: حضرت رسول الله(ص) در روایتی می‌فرمایند: «ثواب نشستن مرد در کنار همسرش همراه با ایجاد فضای صمیمی و مفرح با شوخی و خنده نسبت به ثواب انجام اعتکاف در مسجد النبی نزد خداوند بسیار بالاتر است » لذا زوج‌ها برای شوخی و ایجاد نشاط در منزل حتما وقت بگذارند.

محبت به همسر، اکسیر نجات بخش زندگی از مشکلات است
وی محبت کردن به همسر را اکسیر نجات بخش زندگی از همه گرفتاری‌ها دانست و اضافه کرد: یکی از مشکلات جامعه ما حرف نزدن زوج‌ها با هم است و از همین رو توصیه می‌کنم که عروس و داماد برای حرف زدن با یکدیگر حتما وقت بگذارند و با بیان سخنان و الفاظ محبت آمیز، از سرد شدن روابط‌شان در زندگی جلوگیری کنند تا انشاءالله زندگی با برکت و لذت بخشی داشته باشند.
 در حاشیه این مراسم شاد و معنوی نیز یک زوج مشرف شده از شهر ارومیه ، زندگی خود را با اجازه امام رضا(ع) و به دور از تجملات آغاز کردند.

افزودن دیدگاه نسبت به خبر فوق: