اطعام یک میلیون و 500 هزار نفر در روز عید غدیر به همت خیران و خادمیاران

1401/04/26 تیر

با هدف اجرای طرح «اطعام رضوی، سفره‌های علوی»، با مشارکت خیران و کانون های خدمت رضوی، یک میلیون و 500 هزار پرس غذای متبرک را در سراسر کشور طبخ و توزیع کرد.

از سال گذشته با محوریت بنیاد کرامت رضوی و کانون های خدمت سراسر کشور، طرح «اطعام رضوی، سفره‌های علوی» را اجرایی کرد تا همزمان با روز عید سعید غدیر خم و به تبعیت از سنت حسنه اطعام، جمع کثیری از مردم کشور از غذای متبرک رضوی متنعم شوند. 

در دومین سال متوالی، این طرح در روز عید غدیر اجرا و یک میلیون و 500 هزار پرس غذا در سراسر کشور طبخ و توزیع شد.

تأمین و توزیع هزار و 100 رأس گوسفند و سایر ملزومات

جعفر رئیسیان‌زاده، معاون خدمات اجتماعی بنیاد کرامت رضوی، درباره جزئیات این طرح گفت: همزمان با روز عید غدیر یک هزار و ۱۰۰ رأس گوسفند و سایر ملزومات طبخ غذای عید، بین کانون های خدمت بنیاد کرامت رضوی در استان های مختلف کشور توزیع شد تا با مشارکت آستان قدس رضوی و خیران، بیش از یک میلیون و 500 هزار پرس غذا طبخ و توزیع شود.

رئیسیان‌زاده درباره نحوه توزیع این غذاها نیز اظهار کرد: خانه های سالمندان و مراکز نگهداری کودکان بی سرپرست و بدسرپرست سراسر کشور، از جمله مکان‌های توزیع این غذاهای متبرک بود و علاوه بر آن بسیاری از پایگاه های برگزار کننده جشن های مردمی عید غدیر نیز این غذاها را بین عموم مردم توزیع کردند.

به گفته وی، در مشهد نیز علاوه بر پایگاه های ذکر شده، کاروان دو هزار خودرویی جشن روز عید غدیر، میهمان این سفره پربرکت بودند و از غذای متبرک رضوی متنعم شدند.

افزودن دیدگاه نسبت به خبر فوق: